سئو و بهینه سازی سایت

سئو چیست؟

سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو است؛ بهینه سازی هر آنچه که تحت صفحه وب ارائه می‌شود. در واقع سئوی سایت مجموعه کارهایی است که ما بر روی سایت (on-Page) یا خارج از سایت (Off-Page) انجام می‌دهیم تا موتور جستجو بهتر سایت مورد نظر را ببیند و بفهمد و برای این سایت بیشتر ارزش قائل شود. بنابراین وقتی کاربری عبارتی مرتبط با این سایت را در قسمت جستجوی موتور جستجو وارد می‌کند، موتور جستجو، این سایت را که از نظرش با ارزش‌تر از سایتهای رقیب (سایتهایی که از نظر موضوعی با این سایت مشابه هستند) است در نتایج جستجو بالاتر نشان می‌دهد.
در این روزها قویترین و معتبرترین موتور جستجو گوگل است. می‌توان گفت تقریبا همه افراد روزانه برای جستجوی هر آنچه که به دنبالش هستند به سراغ گوگل می‌روند. بنابراین منظور از بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو؛ بهینه سازی سایت برای گوگل است.

چرا سئو با سوشاوب

مدت زمان سئو سایت

سوالی که برای اکثر افراد بعد از آشنا شدن با سئو پیش می‌آید این است که ” زمان لازم برای سئو چقدر است؟” یا “چه مدت زمانی طول می‌کشد تا یک سایت در نتایج جستجوی گوگل جایگاه خوبی داشته باشد؟” نکته قابل توجه در بحث سئو این است که بهینه سازی سایت یک فرآیند زمان‌بر، مستمر و پیچیده است. وقتی سایتی ایجاد می‌شود مانند بذری است که کاشته ‌می‌شود؛ برای اینکه این بذر به درخت تنومند تبدیل شود به زمان و رسیدگی مستمر نیاز دارد. درخت تنومند در اینجا یعنی سایت قوی؛ سایتی که سازگار با اصول سئو است، در نتایج جستجوی گوگل جایگاه خوبی دارد و روزانه کاربران زیادی دارد که به راحتی به مشتری وفادار تبدیل می‌شوند.
جدا از اینکه سئو ذاتا یک فرآیند زمانبر است این زمان برای سایتهای مختلف با توجه به موضوع سایت و قدرت رقبای آن متفاوت است. بنابراین نباید به دنبال “یک شبه دیده شدن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل بود”. انجام بعضی کارها باعث می‌شود یک سایت در کوتاه مدت در نتایج جستجوی گوگل، جایگاه بگیرد اما متاسفانه در طولانی مدت نتیجه عکس داشته و حتی باعث پنالتی شدن آن سایت و به طور کلی حذف شدنش از نتایج جستجوی گوگل می‌شود. بنابراین به عنوان صاحب سایت، سئوی سایت خود را به کسانی بسپارید که سئو را اصولی، درست و مستمر روی سایت شما پیاده می‌کنند.

هزینه و قیمت سئو سایت

دو هزینه می‌توان برای سئو در نظر گرفت. یک هزینه‌ای که به متخصص و مشاور سئو پرداخت می‌شود و دوم هزینه و بودجه‌ای که صاحب سایت برای کارهای سئو که بیرون از سایت انجام می‌شود (off-Page یا برون صفحه ای) مانند رپورتاژ آگهی، بک لینک، تبلیغات و غیره در نظر می‌گیرد.
در مورد هزینه اول که به متخصص سئو پرداخت می شود می‌توان گفت از آنجا که بهینه سازی سایت، مدت زمانی طول می‌کشد بنابراین فرد یا تیمی را که به عنوان متخصص سئو برای سایت خود انتخاب می‌کنید باید یک بازه زمانی در کنار شما و سایت شما باشد. طبیعتا این زمان برای سایتهای مختلف با توجه به موضوع سایت و قدرت رقبای آن متفاوت است و متخصص سئو باید تا به نتیجه رسیدن کارها و جایگاه گرفتن سایت در نتایج جستجوی گوگل به کارش ادامه دهد. بنابراین در قرارداد کاری که بین صاحب سایت و متخصص سئو بسته می‌شود معمولا مبلغی به صورت ماهانه از طرف صاحب سایت به متخصص سئو تا پایان مدت قرار داد پرداخت می‌شود. مدت زمان قرارداد اولیه سئوی سایت معمولا ۶ ماه یا یک سال است که بر اساس نیاز و صلاحدید طرفین تمدید می‌شود.
هزینه دوم در واقع بودجه‌ای است که شما برای معرفی سایت خود و بخشی از تبلیغات موثر بر سئو مانند رپورتاژ آگهی، بک لینک، تبلیغات و غیره در نظر می‌گیرید. این هزینه درهزینه سئو و هزینه برندسازی شما مشترک است.

روند انجام کار سئو در سوشاوب

روند انجام کار سئو

سئوی سایت با سوشاوب

سوشاوب با پیاده سازی درست اصول درون صفحه ای (on-Page) و برون صفحه ای (Off-Page) سئو در وب سایت شما می‌تواند شما را به جایگاه خوبی در نتایج جستجوی گوگل برساند تا از ترافیک طبیعی و کاربرهای هدف خود بهره‌مند شوید. سوشاوب به شما این اطمینان را می‌دهد که هیچ تکنیک غیراصولی و کوتاه مدت بر روی سایت شما پیاده نخواهد شد و نتایج مثبت کارهای سوشاوب برای طولانی مدت با سایت شما خواهد بود. برای مشاوره درباره سئوی سایت خود با ما تماس بگیرید.